• İş İlanları
    • Şirketler
    • Koçlu Olmak
    • Giriş

Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi, Amiral Mark L. Bristol liderliğinde, 1920 yılında Türkiye’nin ilk kar amacı gütmeyen özel hastanesi olarak kuruldu. Hastaneyle eş zamanlı olarak açılan Türkiye’nin ilk Hemşirelik Okulu da hastanenin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hastane, 20 Ağustos 1920 tarihinde, Eski İstanbul’da Çarşıkapı Caddesi’nde ü ... Daha fazla göster

41 İş İlanı
3000+ Çalışan

Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi, Amiral Mark L. Bristol liderliğinde, 1920 yılında Türkiye’nin ilk kar amacı gütmeyen özel hastanesi olarak kuruldu. Hastaneyle eş zamanlı olarak açılan Türkiye’nin ilk Hemşirelik Okulu da hastanenin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hastane, 20 Ağustos 1920 tarihinde, Eski İstanbul’da Çarşıkapı Caddesi’nde üç katlı ahşap bir köşkte, 45 yatağı ve üç ameliyathanesiyle hizmet vermeye başladı. Sonrasında, Nişantaşı’nda bulunan şu anki yerine taşındı. New York merkezli American Hospital of Istanbul Inc. tarafından yönetildikten sonra, 1995 yılında, kuruluşundan itibaren hastaneye destek veren Vehbi Koç Vakfı’na transfer oldu. Vehbi Koç Vakfı renovasyon ve geliştirme çalışmaları için 300 milyon USD’den fazla yatırım yaparak, Amerikan Hastanesi’nin Türk sağlık sektöründeki lider pozisyonuna ulaşmasına destek oldu. Günümüzde hastanemiz, 58’i yoğun bakım hastalarına ayrılmış 278 hasta odası, 62 yoğun bakım yatağı ve 12 ameliyathanesi ile tam teşekküllü bir sağlık kuruluşu olmanın haklı gururunu taşıyor. Her sene 220.000’den fazla hastaya hizmet veren ve 10.000’in üzerinde ameliyat yapan Amerikan Hastanesi, köklü geçmişiyle Türkiye’nin sağlık sektörüne yön veriyor. Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında Amerikan Tıp Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi ve Bodrum Amerikan Hastanesi’yle birlikte hizmet veren Amerikan Hastanesi, öncü vizyonuyla ustalık ve mükemmellik merkezi olmaya devem ediyor.

İş İlanları (41)

Medikal Dışı Satınalma Uzmanı - Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi

Mekanik Teknikeri - Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi

Laboratuvar Teknikeri - Koç Üniversitesi Hastanesi

Amerikan Hastanesi

Hasta Bakım Teknisyeni - Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi

koc-kariyerim-logo

Koç Kariyerim bu tarayıcı ile çalışamıyor.

Bilgisayarının özellikleri Koç Kariyerim için yeterli değil

Sorunsuz bir Koç Kariyerim deneyimi için Google Chrome, Firefox, Safari veya Microsoft Edge ile giriş yapmalısın.

Daha yüksek ekran çözünürlüğünü desteleyen bir cihaz kullanarak Koç Kariyerim'e giriş yapabilirsin. En az 1024 piksel genişliğinde bir ekrana ihtiyacın var.

invalid-resolution
;